Zbirku čini više od pet stotina predmeta i obuhvaća vremensko razdoblje od 17. do 20. stoljeća.
S obzirom na teritorij i kartografsku školu te vrijeme nastanka, Zbirka se može podijeliti na nekoliko podzbirka.
Ona sadržava: zemljovide Dubrovačke Republike, Jadranskoga i Sredozemnog mora, fragmentarne prikaze pojedinih mora i otoka na Sredozemlju, zatim zemljovide Tihoga i Atlantskog oceana, južne Amerike, istočne Azije i ostalih dijelova svijeta, kao i stara izdanja atlasa, od kojih se posebno ističu atlasi Atlante Veneto iz 1696. godine Vincenza Coronellija te portulanski atlas iz 1649. poznatog talijanskog kartografa Placida Caloira e Olive iz Mesine.
S obzirom na kartografsku školu u ovoj zbirci čuvaju se pomorske i zemljopisne karte francuskih i talijanskih kartografa iz 17., 18. i 19. stoljeća te nizozemskih, austrijskih i engleskih kartografa iz 18. i 19. stoljeća.
Najstariji predmeti potječu iz druge polovice 17. stoljeća. To su zemljovidi venecijanskog kartografa V. Coronellija i francuskoga kartografa G. Sansona.
Zbirka čuva pomorske karte Jadranskog mora i istočnojadranske obale iz 19. i 20. stoljeća, koje su izradile: Carska i kraljevska ratna mornarica Austro-Ugarske, mornarica Kraljevine SHS, Hidrografski institut ratne mornarice iz Genove, Vojno-geografski institut iz Beograda i Hidrografski institut JRM iz Splita, što ujedno čini najveći dio ove zbirke.
U stalnom postavu izložen je tek manji dio zbirke. Među izlošcima posebno se ističu karte Dubrovačke Republike i jadranske obale europskih kartografa V. Coronellija i G. Sansona.